• Aktualności > News
 • Spotkanie z Anną Dziewit-Meller

  02.12.2020

  W środę, 2 grudnia, o godz. 18:00 gościem spotkania w ramach cyklu #czytElnia będzie Anna Dziewit-Meller, z którą porozmawiamy o jej najnowszej książce pt. „Od jednego Lucypera” opowiadającej historię kilku pokoleń kobiet ze śląskiej rodziny. Rozmowa odbędzie się na stronie FB Biblioteki Elbląskiej.

  Anna Dziewit-Meller – autorka książek „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” i „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy” opisujących dzieje niezwykłych kobiet, które zapisały się w historii (bohaterek, odkrywczyń, pionierek, podróżniczek itd.). Razem z mężem Marcinem Mellerem napisała reportaż „Gaumardżos! Opowieści z Gruzji” będący efektem ich wspólnych podróży do tego kraju. W roku 2012 ukazała się jej pierwsza powieść „Disko”, w roku 2016 kolejna „Góra Tajget”. Najnowsza książka, wydana w maju tego roku nosi tytuł „Od jednego Lucypera”. To śląska saga kobiet opisana oczami współczesnej bohaterki. Anna Dziewit-Meller jest też felietonistką „Tygodnika Powszechnego”, współprowadzi również portal „BUK BUK”, na którym recenzuje książki, rozmawia z pisarzami i innym ludźmi związanymi z książkami.

  O książce „Od jednego Lucypera” z opisu wydawcy:

  Opowieść o historii małej, wielkiej i tej niesłusznie pomijanej.

  Powieść o rodzinie, Śląsku i kobietach.

  Śledząc historię górniczej rodziny, Anna Dziewit-Meller opowiada o mrocznych latach czterdziestych ubiegłego wieku, klasowej emancypacji i problemach, które dotykają nas dziś. Nade wszystko brutalnie szczerze i niezwykle empatycznie mówi o tym, co wciąż niesłusznie pomijane: o udziale kobiet w małej i wielkiej historii.

  Rozmowę poprowadzi Aleksandra Buła.


    tl_files/biblioteka/dane/loga/warmia_mazury-logo.jpg

  Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

   

  Przyjaciele Kawy to przyjaciele książek i biblioteki. Dzięki nim będziemy mogli wśród uczestników spotkań cyklu #czytELnia rozlosowywać aromatyczne upominki. Zapraszamy!

  tl_files/biblioteka/dane/loga/przyjaciele-kawy_PL_CMYK-1_Easy-Resize.com.jpg

  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Październik 2022 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Newsletter