• Aktualności > News
 • Spotkanie dla młodzieży z Katarzyną Ryrych

  27.11.2020

  Tym razem w cyklu spotkań autorskich #czytElnia Katarzyna Ryrych – autorka nagradzanych książek dla młodzieży poruszających tematy tj. dorastanie, relacje w rodzinie i z rówieśnikami, odmienność, choroba i inne. Na spotkanie zapraszamy w piątek, 27 listopada, o godz. 17:00 na stronę FB Biblioteki Elbląskiej.

  Katarzyna Ryrych – pisarka, poetka, malarka, nauczycielka, autorka ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych. Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień za książki dla dzieci młodzieży. W 2011 roku za książkę „Wyspa mojej siostry” otrzymała pierwszą nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W tym samym konkursie wyróżniono jej książkę „Łopianowe pole”. Za książkę „Król” otrzymała wyróżnienie honorowe w konkursie „Książka Roku 2015” Polskiej Sekcji IBBY. W 2017 nominowana do Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Koniec świata”. Za książkę „Lato na Rodos” otrzymała nagrodę główną w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.
  W swoich książkach podejmuje ważne tematy tj. choroba („O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych”; „Siedem sowich piór”; „Wyspa mojej siostry”), akceptacja odmienności („Lato na Rodos”), przemoc w rodzinie i życie bez ojca („Bachor”), trudności rodzinne („Król”), życie podczas wojny („Mała wojna”), życie w czasie stanu wojennego („Wilczek”) i wiele innych. Autorka mieszka w Wieliczce, gdzie pracuje jako nauczycielka, a wolne chwile spędza w swojej krakowskiej pracowni. Maluje, gra na wiolonczeli i fortepianie. Ma dwóch synów. Kocha zwierzęta, podróże i dobrą książkę.

  Podczas spotkań Dyskusyjnego Klubu Mangi działającego przy Bibliotece Młodego Czytelnia Bulaj młodzież omawiała książkę „Maneki-neko” – powieść grozy odwołująca się do japońskiej sztuki mangi.

  Spotkanie poprowadzi Agata Tupaj.

  Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

  tl_files/biblioteka/dane/loga/warmia_mazury-logo.jpg

  tl_files/biblioteka/dane/loga/przyjaciele-kawy_PL_CMYK-1_Easy-Resize.com.jpg

  Przyjaciele Kawy to przyjaciele książek i biblioteki. Dzięki nim będziemy mogli wśród uczestników spotkań cyklu #czytELnia rozlosowywać aromatyczne upominki. Zapraszamy!

  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Październik 2022 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Newsletter