• Aktualności > News
 • Spotkanie dla młodzieży z Ewą Nowak

  15.12.2020

  Ewa Nowak to autorka bardzo popularnych książek dla dzieci i młodzieży. W sumie powstało ich już aż siedemdziesiąt dwie! We wtorek, 15 grudnia, o godz. 17:00 na FB Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie online z autorką dla nastolatków, podczas którego opowie, czy pisanie książek dla nich to łatwe zadanie?

  Tematy, którymi Ewa Nowak zajmuje się w książkach pisanych dla młodszych i starszych nastolatków to m.in. miłość i przyjaźń, trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, rozróżnianie dobra od zła, trudne sytuacje rodzinne itp. Napisała w sumie ponad 70 książek, 18 w serii "miętowej", 9 w serii "Czytam sobie", 3 w serii "Poczytaj ze mną", 7 dla młodszych dzieci i wiele książek dla nastolatków, wśród nich „Nie do pary”, „Błahostka i kamyk”, „Zerwij z nią!” Ostatnia to „Orkan. Depresja”.  


  O książce „Orkan. Depresja” z opisu wydawcy:
  Szesnastoletni Borys Orkan cierpi na depresję. Środowisko, w którym żyje, dostarcza chłopcu wiele miłości i cierpienia - jak to w życiu. Choroba sprawia, że chłopiec zaczyna widzieć swoje życie jedynie jako pasmo niekończącej się udręki. Samobójcza śmierć sąsiada i toksyczna znajomość z poznanym na oddziale psychiatrycznym Miszą prowadzą Borysa do fascynacji samobójstwem. Otoczony rodziną, znajomymi i serdeczną miłością dziewczyny, Borys odpycha wszystkich i z wolna pogrąża się w samotności. Udręczony chorobą, nie widzi już dla siebie wyjścia…

  Spotkanie poprowadzi Adrianna Pałkowska – od sześciu lat klubowiczka Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży przy filii nr 5 KOSTKA, obecnie studentka pierwszego roku aktorstwa w Buckinghamshire New University w High Wycombe.

  Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

  tl_files/biblioteka/dane/loga/logo_warmia_i_mazury.jpg

  Przyjaciele Kawy to przyjaciele książek i biblioteki. Dzięki nim będziemy mogli wśród uczestników spotkań cyklu #czytELnia rozlosowywać aromatyczne upominki. Zapraszamy!

  tl_files/biblioteka/dane/loga/przyjaciele-kawy_PL_CMYK-1_Easy-Resize.com.jpg

  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Luty 2023 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Newsletter