• Aktualności > News
  • Morska przygoda w bibliotece

24.08.2020

W poniedziałek, 24 sierpnia, o godz. 17.00 Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj zaprasza najmłodszych z rodzicami/opiekunami prawnymi na spektakl teatralny pt. „Morskie Opowieści” w wykonaniu Teatru „Katarynka” z Gdańska. Wstęp wolny.

Przedstawienie odbędzie się na dziedzińcu Biblioteki Elbląskiej, w razie niepogody w sali „U św. Ducha”.

"Morskie opowieści" to spektakl, która pozwoli małym widzom przenieść się na pokład statku, gdzie rozpoczną pełen przygód rejs. Rozśpiewana załoga opowie im o niejednej przygodzie, która wydarzyła się na morzu. Na pokładzie odbędzie się również akcja ratunkowa z udziałem Ratownika WOPR, a dzieci dowiedzą się, jak należy postępować w przypadku zagrożenia podczas wakacyjnego odpoczynku nad jeziorem czy morzem. Meteorolog Krabs wyjaśni widzom, jak rozpoznawać pogodę na podstawie obserwacji chmur. Czy łatwo jest być żeglarzem? Czy każdy może śpiewać szanty? Na te pytania odpowie humorystyczny spektakl muzyczny, podczas którego nie zabraknie wspólnej zabawy. Wszyscy widzowie wraz z załogą będą uczestniczyć w przeciąganiu liny.

Podczas spotkań prosimy o przestrzeganie ogólnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią SARS-CoV-2

Harmonogram kolejnych spotkań w ramach projektu „Biblioteka w ogrodzie”:
    12.09 (sobota), godz. 12.00 –  spektakl „W Miejskiej Dżungli”/ Teatr "Katarynka" z Gdańska
    19.09 (sobota), godz. 12.00 – spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel
    ciąg dalszy w październiku

Więcej informacji:
    Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ
    ul. Zamkowa 1
    e-mail: bulaj@bibliotekaelblaska.pl
    tel. (55) 625 60 23

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Kalendarium imprez