• Aktualności > News
  • Jacek Nowiński wyróżniony przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

05.10.2020

W piątek, 2 października, podczas gali w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin przyznał nagrody w dziedzinie kultury. Wśród wyróżnionych znalazł się też Dyrektor Biblioteki Elbląskiej Jacek Nowiński.

Laureatami Nagrody Marszałka Województwa w dziedzinie Kultury zostali chór Cantores Varmienses założony przez prof. Benedykta Błońskiego oraz zespół Czerwony Tulipan. Nagrody indywidualne odebrali związani z UWM prof. Zbigniew Chojnowski i dr hab. Bernadetta Darska. Wśród wyróżnionych znaleźli się także wokalistka Anna Kowalska (Ania Broda), aktorka Marzena Bergmann, artystka plastyk Iwona Bolińska-Walendzk, artystka plastyk, krytyk sztuki Ewa Gładkowska, dyrektorka Oranżerii Kultury Anna Pusz, animatorka kultury, prezes SSK Pojezierze w Barczewie Krystyna Szter, pisarz Jan Jastrzębski, rzeźbiarz Marek Kałuża, dyrektor Biblioteki Elbląskiej, Jacek Nowiński oraz artysta plastyk Jan Pruski.

Kalendarium imprez

« Październik 2022 »