• Projekty > Projekty 2012 > Jesień Literacka
 • tl_files/biblioteka/dane/ejl_logo.jpg

  Elbląska Jesień Literacka to wydarzenie literackie skierowane w okresie jesiennym do społeczności lokalnej Elbląga i powiatu elbląskiego: dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
  Celem projektu jest promocja literatury i nowości wydawniczych różnych gatunków, a także promowanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu, będącego podstawą do budowania więzi rodzinnych oraz wychowania młodego pokolenia.
  Dla każdej grupy wiekowej przygotowywana jest oferta kulturalna, w ramach której odbywają się: imprezy interdysplinarne, spotkania autorskie, warsztaty, konkursy, projekcje filmowe, spektakle teatralne itp.

  W trakcie Elbląskiej Jesieni Literackiej dbyły się warsztaty, spotkania z autorami, przedstawienia teatralne, konkursy i inne literackie przedsięwzięcia dla młodszych i dorosłych, m.in.:
  -spotkanie z Elżbietą Olszewską z Fundacji „ABCXXI-Cała Polska czyta dzieciom”, która wygłosiła dwa wykłady: „Wychowanie przez czytanie” i „Nauczanie wartości”
  -pokaz sztuki opowiadania pt. „Kapelusz opowieści”  w wykonaniu Michała Malinowskiego - profesjonalnego opowiadacza (z jęz. ang. "storyteller")
  -warsztaty sztuki opowiadania pt. „Tworzenie słowem” z Michałem Malinowskim
  -warsztaty krytyczno-literackie z Martą Mizuro dla uczniowie szkół ponadgimnazjalnych
  -warsztaty tworzenia komiksów z Jackiem Frąsiem dla młodzieży gimnazjalnej
  -warsztaty dziennikarskie z Krzysztofem Petkiem dla młodzieży gimnazjalnej
  -przedstawienie dla najmłodszych pt. „Książeczka-bajeczka” w wykonaniu Studia Teatralnego BLUM z Poznania
  -spektakl pt. „Oskar i Pani Róża” według książki E.E.Schmitta w wykonaniu Chojnickiego Studia Rapsodycznego dla młodzieży gimnazjalnej
  -spotkania autorskie: z Grzegorzem Kasdepke (autorem „Kacperiady”, „Kuby i Buby”, „Detektywa Pozytywki” i wielu innych książek), Jackiem Hugo-Baderem  (autorem cenionych w kraju i na świecie książek: „Biała gorączka”, „W rajskiej dolinie wśród zielska”, „Dzienniki kołymskie”), Marcinem Szczygielskim (autorem książek, takich jak „Omega”, „Czarny Młyn”, „Za niebieskimi drzwiami”),
  Pawłem Huelle (autorem „Weisera Dawidka” i innych książek), Eugeniuszem Tkaczyszynem-Dyckim (poetą, laureatem Nagrody NIKE za tomik wierszy „Piosenka o zależnościach i uzależnieniach”), Beatą Ostrowicką (autorką powieści dla dzieci i młodzieży)
  -konkursy: na wywiad z bohaterem literackim, plastyczny „6xUsmiechnij się”, poetycki zakończony Turniejem Jednego Wiersza
  i inne. 

  Łączna liczba wydarzeń: 20, liczba odbiorców: około 1000 osób.

  Działanie było dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Promocja literatury i czytelnictwa".

  Całkowity koszt projektu: 21140,67
  Kwota dofinansowania: 13512,00
  Wkład własny: 7628,67

Do góry

Kalendarium imprez

« Listopad 2022 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Newsletter