• Pomoc dla użytkownika > Jak się zapisać
 • Jak się zapisać?

  Aby zapisać się do Biblioteki Elbląskiej należy odwiedzić któryś z Działów Biblioteki, bądź jedną z Filii i okazać dowód osobisty. Czytelników niepełnoletnich zapisują do Biblioteki rodzice lub opiekunowie prawni, którzy biorą tym samym odpowiedzialność za zapis osoby niepełnoletniej.

  Po okazaniu dowodu osobistego, czytelnikowi zostaje bezpłatnie wydana karta biblioteczna, którą należy okazywać podczas wizyt w Bibliotece. Będzie ona Waszym bibliotecznym dowodem tożsamości.

  Dane osobowe, które podajecie podczas zapisu podlegają ochronie i nie ma takiej możliwościci, aby wydostały się poza Bibliotekę.

  We wszystkich Działach i Filiach Biblioteki Elbląskiej obowiązuje jedna karta biblioteczna. Oznacza to, że do Biblioteki zapisujecie się raz. Jeśli np. zapiszecie się w Dziale Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych na ul. Św. Ducha, nie musicie już zapisywać się, gdy będziecie chcieli wypożyczyć książki np. w Filii nr 7 przy ul. Hetmańskiej.

  Ważność karty Bibliotecznej wygasa z dniem 31 grudnia. Jeśli z każdym Nowym Rokiem będziecie dalej chcieli korzystać z usług Biblioteki, musicie "aktywować" kartę, dzwoniąc do któregokolwiek Działu Biblioteki lub Filii, bądź odwiedzajac ją osobiście. Aktualizujemy wtedy wasze dane osobowe i nastąpi aktywacja Waszej karty na kolejny rok.

  Pamiętajcie o tym, żeby karty nie gubić, a jeśli już Wam się zagubi lub zostanie skradziona, zgłoście to Bibliotekarzowi.

  Książkę można wypożyczyć na okres 5 tygodni i dwukrotnie przedłużyć termin jej wypożyczenia, pod warunkiem jednak, że nie została zarezerowana przez innego czytelnika.

  Po upływie 5 tygodni za przetrzymanie książki zostanie naliczona kara w wysokości 0,20 zł za każdą dobę poza terminem wypożyczenia. Jeśli wypożyczycie np. 5 książek kara zostanie pomnożona o każdy kolejny wolumin.

Do góry

Kalendarium imprez

« Styczeń 2023 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Newsletter