• Filie > Filia nr 5 > Aktualności - Filia nr 5
 • Zaczytana Zawada

  22.03.2021

  Filia nr 5 Kostka zaprasza na najbliższe wirtualne spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki dla dzieci i młodzieży.

  22 marca, poniedziałek, godz. 16:30 - DKK dla dzieci i rozmowa o książce "My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto"
  Książkę napisał Henio Pies (a tak naprawdę Lena Ledoff i Przemysław Dąbrowski)

  Opis wydawcy:
  Nie chcemy tu obcych! To jest nasze wysypisko, z dziada pradziada! Nikomu nie pozwolimy! Nie będzie nam się tu panoszył żaden obcy kot z Japonii! Ja ci zaraz pokażę Japonię, sierściuchu!

  Wierny, Mądrala, Kulawy, Czarny, Rasowa, Ładna i Kropka to psy. Psy, których domem jest wysypisko śmieci. Niektóre z nich trafiły tu, bo chciały. Inne - dlatego, że nie było dla nich innego miejsca. Tworzą rodzinę, wspierają się, dzielą każdym znalezionym kawałkiem pizzy. Nawet wówczas, gdy zamieszkujący w okolicy kot Yamamoto z powodu różnych perturbacji traci swój dom, potrafią podzielić się z nim tym, czym mają - miejscem do życia i dobrym słowem.

  Co robią, jak spędzają czas? Niektóre czekają na pełnię księżyca. Wówczas wydaje im się, że siedzą  przy dymiącym grillu, na którym leżą kosmiczne kiełbaski, a one tylko podkładają kolejne gwiazdy do ognia. O czym jeszcze marzą? O ciepłych domach, czy o pachnących łąkach, po których można bez końca biegać? O, to psia tajemnica. Czy pomoże ją spełnić wyjątkowa, odziedziczona po kocich przodkach admiralska czapka?


  25 marca, czwartek, godz. 16:30 - DKK dla młodzieży i rozmowa o książce "Noc ognia"

  "Mówi się, że nie można pójść na pustynię i wrócić jako ta sama osoba…"

  Autorem książki jest francuski powieściopisarz, dramaturg, eseista i filozof Eric-Emmanuel Schmitt.

  Opis wydawcy:
  Ta książka to niezwykła opowieść o człowieku, który stanął na krawędzi zwątpienia. Miał dość swojego dotychczasowego życia, więc przyjął propozycję przyjaciela i wyruszył na Saharę, by tam zbierać materiały do filmu.

  Pewnego wieczoru przypadkiem odłączył się od karawany. Beduiński przewodnik zniknął mu z oczu. Nie miał wody, ubrań ani nawet kompasu. Był zupełnie sam, zagubiony pośrodku pustyni. Powoli zapadały ciemności... Tak zaczęła się noc, która odmieniła jego życie. Bo czasem trzeba się zgubić, żeby się odnaleźć. Tym człowiekiem był Eric-Emmanuel Schmitt.

  "Noc ognia" to wyjątkowa książka w dorobku Erica-Emmanuela Schmitta, autora bestsellerowych "Papug z placu d’Arezzo", "Trucicielki" i "Oskara i pani Róży". Dzieląc się z czytelnikami głęboką refleksją i własną historią, Schmitt uczy, jak wykorzystać niepowtarzalną szansę, by na zawsze zmienić siebie – i swoje życie – na lepsze.


  Więcej informacji i zgłoszenia:
  Małgorzata Gwóźdź
  Filia nr 5 KOSTKA
  ul. Józefa Wybickiego 20
  tel. (55) 625 60 95/96
  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Listopad 2022 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Newsletter